Σημείο αναφοράς του σχολείου μας είναι η βιβλιοθήκη, που οφείλει την ύπαρξή της στη συμμετοχή των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων, η οποία λειτουργεί και ως δανειστική. Η διαχείρηση της γίνεται από κοινού με το 1ο ΣΕΚ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ.
![Τομέας Διοίκησης και Οικονομίας](https://cdn.1epal-agioi-anargyroi.gr/wp-content/uploads/2024/06/slide-dioikisi-oikonomia.jpg)
Σημείο αναφοράς του σχολείου μας είναι η βιβλιοθήκη, που οφείλει την ύπαρξή της στη συμμετοχή των μαθητών, των εκπαιδευτικών και των γονέων, η οποία λειτουργεί και ως δανειστική. Η διαχείρηση της γίνεται από κοινού με το 1ο ΣΕΚ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ.